עצמאות כלכלית

החלטתם כי ברצונכם לפתוח עסק או שהינכם בעלים של עסק קיים?
חשוב שיהיה מאחוריכם מישהו שיתמוך ויסייע להתנהלות כספית נכונה. 
כעצמאיים עומדות לפניכם שתי אפשרויות עיקריות לסוג היישות העסקית שלכם:

  • עוסק מורשה: עצמאי אשר פתח תיק במשרדי מע”מ והינו רשאי להפיק חשבוניות ללקוחות שלו. עוסק מורשה חייב בפתיחת תיק גם במס הכנסה ולרוב גם בביטוח לאומי. מלבד זאת עליו לדווח באופן שוטף לרשויות אלו על הכנסותיו ולשלם מיסים על פי חוק. על עוסק מורשה חלה החובה לנהל חשבונות בצורה תקינה ובאם הוא מעסיק עובדים שכירים לנהל גם את שכרם לפי הוראות החוקים והתקנות.

 

  •  עוסק פטור: עצמאי אשר חלים עליו כל החובות אשר חלים על עוסק מורשה, למעט הוצאת חשבוניות ללקוחותיו. במקום זאת פטור יוציא ללקוחותיו קבלות שלא כוללות מע”מ. למעשה עוסק פטור לא ידווח למע”מ על הכנסותיו אבל גם לא יוכל לקזז את המע”מ בגין הוצאותיו. מלבד זאת הוא אינו פטור מדיווח ותשלום למס הכנסה. בכדי להיחשב עוסק פטור אדם צריך שמחזור עסקאותיו השנתי לא יעלה על כ-100 אלף שקלים (סכום משתנה כמידי שנה). 

שירות שתפור לעסק שלכם

שירותי המשרד לעצמאיים כוללים, בין היתר – פתיחת תיקים בכל הרשויות הרלוונטיות, הנהלת חשבונות ודיווח שוטף לרשויות, ייצוג מול הרשויות, יעוץ מס, יעוץ עסקי ועוד.

אנו מייצגים עצמאים בעלי עסקים בעלי נפח פעילות בגדלים שונים ובעלי תחומי עיסוק מגוונים. אנו מאמינים כי ביכולתנו לייצג אתכם באמינות וביעילות כך שאתם תוכלו להיות רגועים לגבי ניהול החשבונות של העסק שלכם ובטוחים כי מצבכם מול הרשויות יציב. אנו מלאי מוטיבציה ומתחייבים להיות זמינים לכל פנייה שלכם ולנתינת מענה זריז ואפקטיבי לבעיותיכם ככל אשר יהיו.